info@kalamnoandish.ir   60 60 44 33 (045)  -  20 33 26 33 (045)  /  0021 241 0937

آزمون دولینگو

1400/07/03 0 نظر بازدید : 253

آزمون دولینگو

 

آزمون دولینگو

 

 

آزمون دولینگو چیست؟

این روزها به خاطر مشکلات مربوط به کرونا تعدادی زیادی از مراکز مجاز به برگزاری آزمونهای کامپیوتری مانند آیلتس، تافل نیستند. به همین علت برخی از مراکز آموزشی شروع به پذیرش آزمون Duolingo به عنوان جایگزین کرده اند. آزمون زبان Duolingo یک آزمون آنلاین زبان انگلیسی می باشد که همانند آزمون تاقل و آیلتس کامپیوتری چهار مهارت Reading, Listening, Speaking, Writing را مورد سنجش قرار میدهد. نکته جالب در مورد این آزمون این است که اگر پاسخ یک سوال را به درستی بدهید سوال بعدی سخت تر و اگر اشتباه پاسخ دهید سوال بعدی آسان تر خواهد بود. هزینه شرکت در این آزمون 49 دلار است.

 

 

تفاوت آزمون دولینگو (Duolingo) با آزمونهای آیلتس (IELTS) و تافل (TOEFL)

 
** هدف از آزمون دولینگو استفاده از تکنولوژی برای در دسترس بودن آموزش برای همه افراد و برگزاری آزمونی ساده، سریع و مقرون به صرفه است.
 
** هزینه آزمون دولینگو 49 دلار است، در حالی که آزمونهای آیلتس و تافل هر کدام به ترتیب 215 و 225 دلار میباشند.
 
** برخلاف دو آزمون دیگر که تقریبا هر 10 روز یکبار برگزار میشوند، آزمون دولینگو در هر زمان از شبانه روز و در 365 روز سال قابل انجام است.
 
** مدت زمان برگزاری آزمون کتبی آیلتس (به غیر از آزمون شفاهی) 2 ساعت و 45 دقیقه و آزمون تافل 4 ساعت است. اما تمام مراحل آزمون دولینگو از ابتدا تا انتها، کمتر از یک ساعت طول میکشد.
 
** تنها بعد از 2 روز از زمان انجام آزمون دولینگو، نتیجه آن را دریافت خواهید کرد، اما نتایج آزمونهای تافل و آیلتس بین 10 تا 13 روز زمان نیاز دارد تا به دست شما برسد.
 
** مزیت مهم دیگر آزمون دولینگو نسبت به آزمونهای آیلتس و تافل این است که بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای، میتوانید کارنامه را از صفحه نتیجه خود به هر تعداد دانشگاه یا مدرسه در سراسر جهان ارسال کنید. در حالیکه آزمونهای آیلتس و تافل این امکان را به شرکت کنندگان میدهند که نتایج خود را به ترتیب به 4 یا 5 دانشگاه ارسال کنند، و در صورت درخواست بیشتر از این تعداد، باید هزینه 20 دلاری برای هر گزارش نمره، پرداخت نمایند.
 
** اگرچه در آزمون دولینگو همانند آزمونهای آیلتس و تافل، هر چهار مهارت Listening؛ Reading؛ Writing و Speaking مورد ارزیابی قرار میگیرد، اما در این آزمون سوالات متفاوت است و از متنهای طولانی برای خواندن، نوشتن یا گوش دادن استفاده نمیشود.
 
** اما شاید مهمترین مزیت آزمون دولینگو نسبت به آزمونهای بین المللی زبان انگلیسی دیگر این است که این آزمون، مرکز و زمان مشخصی برای برگزاری ندارد و بدون مراجعه حضوری، تنها از طریق اینترنت به صورت آنلاین در منزل خود و هر زمان که بخواهید میتوانید در این آزمون شرکت کنید. همین ویژگی آزمون دولینگو سبب شده در شرایط شیوع ویروس کرونا، گزینه مناسبی برای زبان آموزانی باشد که به مدرک زبان انگلیسی خود نیاز دارند. اما توجه داشته باشید که حتما قبل از تصمیم گیری برای شرکت در آزمون دولینگو، از پذیرش مدرک این آزمون توسط موسسه یا دانشگاه مورد نظرتان، اطمینان پیدا کنید.

 

 

 

برای آشنایی بیشتر با آزمون دولینگو (Duolingo) اینجا کلیک کنید

 

 

برای ثبت نام در آزمون دولینگو، اینجا کلیک کنید

 

 


تعداد نظرات (0)


در پاسخ به نظر : x
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد. با تشکر.