infokn@kalamnoandish.ir   60 60 44 33 (045)  -  20 33 26 33 (045)  /  0021 241 0937

 

 

 

 

معرفی آزمون بین المللی TestDaf

مرکز بین المللی آموزش زبان کلام نواندیش

 

 

 

جدای از اینکه به چه نحوی و در چه موسسه ای زبان آلمانی را فراگرفته باشید، در نهایت جهت اخذ پذیرش تحصیلی یا مهاجرت کاری نیاز به شرکت در آزمون بین المللی زبان آلمانی دارید. آزمون تست داف، معتبر ترین آزمون بین المللی زبان آلمانی است که چهار بخش مجزا را در بر می گیرد که ارزشیابی نهایی شما، برآیندی از نتیجه ی این چهار بخش است. مرکز بین المللی آموزش زبان کلام نواندیش قصد دارد در این مقاله؛ به طور کامل و کاربردی شما را با این آزمون آشنا سازد تا کسانی که قصد مهاجرت به آلمان و اخذ مدک این آزمون را دارند؛ با اطلاعات بیشتر اقدام نمایند. آزمون تست داف به طور متوسط ۹ بار در سال ارائه می شود که فرمت امتحان از سال ۲۰۲۲ تماما آنلاین خواهد بود.

 

 

 

بخشهای امتحان تست داف

 
1. بخش شنیداری (Hörverstehen): در این بخش مهارت شنیداری شما مورد سنجش قرار می گیرد. شرکت کنندگان فرصت دارند تا با شنیدن سه تمرین شنیداری در نظر گرفته شده، مهارت شنیداری خود را محک زنند.

2. بخش نوشتاری (Schriflicher Ausdruck): بی شک نوشتار از مهم ترین ابزارهای ارتباطی است که زبان آموزان باید برای به سرانجام رساندن تحصیلات و یا کسب موفقیت های کاری از آن بهره مند باشند. در آزمون تست داف نیز بخشی مجزا برای این مهارت در نظر گرفته شده است.

3. بخش درک مطلب (Leseverstehen): از مهم ترین مهارت هایی که هر زبان آموز باید بر آن تسلط یابد، مهارت درک مطلب است. اهمیت این مهارت به خصوص در زبان هایی همچون زبان آلمانی، که دایره واژگان گسترده ای دارد، کاملاً محسوس است. با توجه به این گستردگی واژگان، محصل غیر آلمانی زبان باید بتواند درک خوبی از مطالب ارائه شده پیدا کند. تست داف نیز برای ارزیابی نهایی، این امر را یکی از معیارهای خود قرار داده است.

4. بخش شفاهی (Mündlicher Ausdruck): در این بخش زبان آموزان فرصت دارند تا مهارت کلامی خود را مورد ارزیابی قرار دهند.

 

 

نمره قبولی تست داف

 
برآیند عملکرد داوطلب در تمامی این آزمون ها نمره ی نهایی را تشکیل می دهد. حداکثر امتیاز برای هر بخش ۵ بوده و در اکثر موارد کسب ۴ امتیاز از هر بخش کافی است. در برخی موارد بسته به ایالت دانشگاه مورد نظر و شرایط آن، دریافت پذیرش مشروط با امتیاز کمتر از ۴ نیز ممکن است.
بر این اساس نمره دهی آزمون تست داف به سه گروه کلی تقسیم می شود که این گروه ها معادل با B2 و C1 و C2 هستند:

1. سطح اول (بالاترین سطح): TDN 5  =>  معادل C2

2. سطح دوم (سطح میانی): TDN 4  =>  معادل C1

3. سطح سوم (پایین ترین سطح): TDN 3  =>  معادل B2

در برخی موارد بسته به ایالت دانشگاه مورد نظر و شرایط آن دریافت پذیرش مشروط با امتیاز کمتر از ۴ نیز ممکن است.

 

 

اعتبار آزمون تست داف

 
آزمون تست داف معتبر ترین آزمون بین المللی زبان آلمانی می باشد. با توجه به تصحیح آزمون در آلمان و کنترل کیفی مداوم ترجیح دانشگاه های آلمان پذیرش دانشجویانیست که دارای این مدرک باشند. به طوری که در مواردی مشاهده شده امتیاز تست داف پایین تر به سطح بالاتر سایر آزمون ها ارجحیت دارد.

 

 

 

 

ثبت نام آزمون تست داف

 

برای ثبت نام در آزمون TestDaf میتوانید از طریق لینکهای زیر اقدام نمایید:

 

لینک اول (سایت رسمی TestDaf)

 

لینک دوم (موسسه دیوان)

 

لینک سوم (موسسه گوته) 

 

 

آمادگی آزمون تست داف

توصیه می شود جهت شرکت در آزمون TestDaf؛ به مراکز معتبر و با سابقه ی آموزش زبان آلمانی مراجعه کنید. مرکز بین المللی آموزش زبان کلام نواندیش با بیش از 17 سال سابقه در امر آموزش زبانهای خارجی؛ کلاس های آمادگی آزمون TestDaf را با محوریت نکات پراهمیت و تکنیکهای مقابله با سوالات آزمون برگزار می کند. اطلاعات  دوره های آموزشی در سایت مرکز قرار گرفته است.

 

 

منابع آزمون تست داف

با مطالعه ی انواع کتب درسی از انتشارات معتبر آلمانی مثل Hueber؛ Cornelsen و یا Daf- Kompakt و به پایان رساندن سطح C1 و یا حداقل B2 می توانید جهت آزمون تست داف آماده شوید. لازم به یادآوری است که آنچه حائز اهمیت است، دانش شما از این زبان است.

 

 

مدرک آزمون تست داف

با ارائه ی مدرک آزمون تست داف با امتیازات بالای ۴ در هر بخش؛ از نظر پذیرش در آلمان نگرانی زبانی نخواهید داشت. حدود ۳ الی ۴ هفته پس از آزمون مدرک شما به صورت آنلاین صادر می شود.

 

 

برگزار کنندگان آزمون تست داف در ایران

مراجع تصمیم گیرنده در آلمان در اعطای امتیاز آزمون تست داف بسیار سختگیر هستند. موسسه ی دیوان تنها مرکز خصوصی برگزار کننده امتحان تست داف می باشد. همچنین آزمون تست داف در اتاق بازرگانی ایران و آلمان؛ موسسه آموزش زبان آلمانی (گوته) و همچنین سفارت آلمان برگزار می شود.

 

 

آیا به جز آزمون تست داف راهی برای ورود به دانشگاههای آلمانی داریم ؟

در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه های آلمانی زبان را دارید، باید مدرک معتبر زبان آلمانی ارائه کنید. آزمون های بین المللی ÖSD, Goethe Zertifikat و Telc دیگر مسیر های پیش رو می باشند. اما آزمون TestDaf مسیر هموارتری ارائه می کند.

 

 

 

 

شما عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مکالمه مستقیم با اساتید دوره ها؛ از طریق راههای زیر اقدام نمایید:
 

**  تماس با شماره تلفنهای  60 60 44 33 - 045  و  29 25 46 33 - 045

 

**  تماس با شماره موبایل  0021 241 0937

 

**  ارسال پیام به شماره واتساپ  8694 089 0936